На 7 май Pravets Golf Club официално откри голф сезон 2022 с ежегодния турнир Domain Boyar Golf Trophy.

20220507_161816

72 участника разпределени в 4 дивизии според възрастта и хендикапите си стартираха с шотгън формат в отлично майско време сутринта на 7 май.

Първо място в А дивизия спечели Янаки Янакиев, който изигра игрището с 66 удара, последван от Мирослав Долапчиев с 69 удара, а трети се класира Скот Бърмайстер, който изигра игрището на пар.

В А дивизия за ветерани първо място взе Иван Трифонов с 72 удара, втори – Петър Стратиев – 75, а трето място бе отредено на Мартин Дановски с 81 удара.

В дивизия В Христо Христов показа блестящ резултат от 41 стейбълфорд точки. Успорвано бе второ място, където Денислав Денев и Петър Данчев забършиха с равен резултат от 34 точки, но с по-добра игра последните дупки, втори се класира Денислав Денев.

В дивизия В ветераните показаха завидни резултати –  Галин Ганчев спечели първо място с 44 стейбълфорд точки, втори Валентин Георгиев с 40, а трета стана Веселка Дишева с 38 стейбълфорд точки.

Награда за Най – дълъг удар взе Скот Бърмейстер, а Най-близо до флага Петър Стратиев.

След играта всички участници се насладиха на чаша от вината от портфолио на Domaine Boyar –Каберне Платинум, Малбек Бленд Бутик, Розе Пюър Пинк, Совиньон Блан Парадисо Медитеранео, както и новите попълнения на деалкохолизираните вина Розе Карл Юнг, Блан де Бланс Карл Юнг и Шардоне Карл Юнг

Освен емблематичното събитие и този сезон ще бъдат организирани поредица от състезания Domaine Boyar Wednesday Series, като победителят ще спечели членство за сезон 2023 в Pravets Golf Club